dr Iwona Grodź

WSUS Poznań

Literaturoznawca, filmoznawca, historyk sztuki, muzykolog i psycholog sztuki. Interesuje się ponadto teatrem, kulturoznawstwem, filozofią i psychologią, a także ideą „korespondencji” sztuk, szczególnie: literatury-filmu- malarstwa-teatru i muzyki. Autorka książek (m.in.): „Rękopis znaleziony w Saragossie” Wojciecha Jerzego Hasa, Wydawnictwo Naukowe UAM, Poznań 2005; Zaszyfrowane w obrazie. O filmach Wojciecha Jerzego Hasa, Wydawnictwo Obraz-Słowo-Terytoria, Gdańsk 2008; Jerzy Skolimowski, Wydawnictwo „Więź”, Warszawa 2010; Synergia sztuki i nauki w twórczości Zbigniewa Rybczyńskiego, Wydawnictwo PWN, Warszawa 2015; Between Dream and Reality, Wydawnictwo “Peter Lang”, Berlin 2018; Hasowski Appendix, Wydawnictwo “Universitas”, Kraków 2020.

Public relations a środowisko artystyczne na wybranych przykładach filmowych

Temat wystąpienia wpisuje się w założenia szerszego problemu, związku czy wzajemnego przenikania się takich sfer: jak kino o artystach i sztuce oraz media na ten temat.  Moim celem jest próba wskazania „związku” między sztuką a mediami.   Materiał badawczy: serial Artyści, reż. Monika Strzępka, Paweł Demirski, 2016.   Metodologia: analiza porównawcza: filmoznawcza i medialna.

Powrót do listy prelegentów
Zgadzam się

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.