Temat
przewodni

Edycja 2021: Profesjonalista public relations w obliczu kryzysu globalnego.

Od lat definiując profesjonalistę public relations zwracano uwagę na wiedzę, doświadczenie, gotowość do podejmowania wyzwań, a to wszystko w duchu i z poszanowaniem etyki zawodowej. Tak pojmowany profesjonalizm stanowił wyzwanie, ponieważ skuteczność działań określona została wartościami istotnymi w przestrzeni społecznej. Kolejna trudność pojawiła się, gdy media zaczęły się zmieniać, a ich przestrzeń – dotychczas wyznaczana przez współpracę z mediami – transformowała się nadając dotychczasowym odbiorcom treści także możliwość ich tworzenia i dystrybucji.

Tutaj też mówiliśmy o etyce zawodowej. Ostatni rok pokazał nam, że dotychczasowe definicje kryzysu są znacznie szersze i dotkliwsze od naszych wyobrażeń. Działania public relations stały się jedną z szans podtrzymywania relacji i dialogu z otoczeniem.

Czasami zauważaliśmy, że więcej mówimy o wartościach, a PR ma więcej PR-u. Jakie wyzwania stoją przed profesjonalistami public relations w obliczu kryzysów globalnych? Czy jesteśmy w stanie wypracować dobre praktyki?

Czego w perspektywie etyki zawodowej uczy nas globalny kryzys?

Zgadzam się

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.